Szlabany wjazdowe z systemem kontroli dostępu - Realizacja Łomża

Mieliśmy przyjemność tworzyć system kontroli dostępu połączony nie tylko z drzwiami, ale także ze szlabanem automatycznym. Na zlecenie firmy z Łomży wykonaliśmy złożony system kontroli wjazdu w skład, którego weszły takie elementy jak: szlaban wjazdowy, zestaw domofonowy, system kontroli dostępu i system telewizji przemysłowej. Dzięki połączeniu szlabanu z systemem kontroli dostępu możliwe jest czasowe otwieranie szlabanu (samoczynne).

Oczywiście rozmowy na ten temat rozpoczęliśmy od potrzeby zagrodzenia przejazdu. W tygodniu szlaban miałby być normalnie zamknięty. Użytkownicy wyposażenie w karty magnetyczne mogliby wjeżdżać na teren parkingu i z niego wyjeżdżać. Po dwóch stronach szlabanu automatycznego zostały ustawione kolumny do czytników. W opisywanym obiekcie jednak była potrzeba wpuszczania gości więc przed szlabanem, obok czytnika kart magnetycznych zastosowano panel domofonu z kilkoma przyciskami odpowiadającymi poszczególnym działom w firmie. Obok przejazdu zamontowaliśmy również kamerę IP o wysokiej rozdzielczości, aby nadzorowała otoczenie bramy i zapisywała numery rejestracyjne przejeżdżających pojazdów. Sprawa używania parkingu w dni powszednie została załatwiona.

Pozostawał jednak jeden problem: Właściciel parkingu chciał udostępniać w niedzielę i dni świąteczne parking osobom postronnym, którzy parkowali pojazdy - nieopodal znajdował się kościół. Tu z pomocą przyszła funkcja dostępna w centralach systemu kontroli dostępu - system umożliwiał takie zaprogramowanie kalendarza, że o określonej godzinie szlaban samoczynnie otwierał się i wieczorem zamykał.

Nasze prace w tym obiekcie polegały na:

 • ułożeniu okablowania od bramy wjazdowej do serwera i do źródła zasilania szlabanu;
 • montaż słupa o wysokości 3 m;
 • montaż energooszczędnej lampy oświetlającej okolice bramy;
 • montaż kamery IP wysokiej rozdzielczości;
 • montaż szafy zewnętrznej, w której zbiegały się wszystkie przewody;
 • budowa podstawy betonowej do montażu szlabanu;
 • montaż kolumn / słupków do czytników;
 • montaż czytników kart magnetycznych do sterowania szlabanem;
 • montaż kaset zewnętrznych domofonowych;
 • montaż rejestratora sieciowego do rejestracji obrazu z kamer;
 • montaż dodatkowych kamer na zewnątrz budynku;
 • montaż i programowanie centrali systemu kontroli dostępu.

Prace nad systemem trwały kilka dni. Wykonanie prac ziemnych pochłonęło sporo czasu - teren był dość trudny, a inwestorowi zależało na minimalnych zniszczeniach trawnika. System zafunkcjonował i ja na razie pracuje bez żadnych usterek.

Co prawda nie był to jedyny szlaban parkingowy jaki zainstalowaliśmy w Łomży, ale ze względu na specyfikę systemu jest to najciekawsza nasza realizacja realizacja w tym mieście. Kilka lat temu w Urzędzie Miasta Łomża wykonywaliśmy co prawda system kontroli dostępu, ale tam system ten dotyczył tylko drzwi przejściowych i pełnił funkcję rejestracji czasu pracy.

Kontakt

 

Szlabany24.PL

tel. 668 368 535
tel. 602 845 459
bezpłatny numer
800 707 999

info@szlabany24.plSzlabany - Sprzedaż

 

Oferujemy sprzedaż
szlabanów.
Atrakcyjne RABATY.

Dostarczymy GRATIS
w każde miejsce
w Polsce.Szlabany Parkingowe
w najlepszych
CENACH

Szlabany - Montaż

 

MONTAŻ SZLABANÓW

oferujemy w:

woj. mazowieckim,
woj. kujawsko-pomorskim,
woj. pomorskim,
woj. warmińsko-mazurskim,
woj. podlaskim,
woj. łódzkim,
w części województwa:
lubelskiego,
wielkopolskiego.


Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl