Szlabany Parkingowe to nasza specjalność. Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie planowania inwestycji związanej z zakupem i montażem szlabanu automatycznego. Jeżeli chcą Państwo zaprosić naszego przedstawiciela i porozmawiać na ten temat - wystarczy zadzwonić do nas lub napisać na adres info@szlabany24.pl

Szlaban Wjazdowy - jaki wybrać? Przy wyborze należy zwrócić uwagę na klika istotnych parametrów.

Szlaban elektromechaniczny czy hydrauliczny?

W swojej pracy spotkałem się z opinią innych sprzedawców i monterów, że szlabany hydrauliczne nie zdają egzaminu w naszych polskich warunkach, o tym, że olej w niskich temperaturach gęstnieje, o tym, że szlaban hydrauliczny jest bardziej awaryjny. Trzeba oczywiście dopowiedzieć, że takie opinie wygłaszają monterzy, którzy w swojej ofercie nie posiadają szlabanów hydraulicznych i to jest chyba główny powód ich niechęci do takich rozwiązań. Innym powodem może być zwykłe lenistwo, gdyż montaż szlabanu hydraulicznego wymaga większej wiedzy, a co za tym idzie firma oferująca takie rozwiązania nie może pozwolić sobie na "monterów sezonowych" i z "przypadku". Szlabany hydrauliczne, które wprowadziliśmy do naszej oferty posiadają szeroki zakres temperatury pracy, od -40 do + 50 stopni C. Takimi wynikami nie mogą pochwalić się szlabany elektromechaniczne.

Jeżeli chcielibyśmy rozstrzygnąć jakie rozwiązanie jest lepsze należałoby się przyjrzeć innym dziedzinom życia. Np. w profesjonalnych warsztatach samochodowych nie używa się zwykłych narzędzi, ale raczej tych pneumatycznych, których zasady działania zbliżone są do hydraulicznych. Jaki podnośnik do samochodów jest lepszy: hydrauliczny czy może elektromechaniczny. Ktoś kto używa tego podnośnika bardzo często nie pozwoli sobie na używanie urządzenia elektromechanicznego. Przykłady także znajdziemy w profesjonalnych maszynach budowlanych, w samochodach osobowych i ciężarowych, w maszynach rolniczych.

Nie ujmując nic szlabanom elektromechanicznym trzeba jasno powiedzieć, że szlabany parkingowe hydrauliczne zdecydowanie polecić można wszędzie tam, gdzie przewidujemy intensywną pracę i dużą częstotliwość użytkowania.

Każdorazowo warto przeanalizować ofertę na szlaban parkingowy hydrauliczny i elektromechaniczny. Jeżeli różnice w cenie nie będą zbyt wielkie warto zainwestować w rozwiązanie profesjonalne, rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w większości dużych centrów handlowych, na autostradach itp.

Rozmiar ramienia szlabanu?

Każdy przypadek jest inny. Nasza oferta specjalnie została zaplanowana w taki sposób, aby można było porównać poszczególne zestawy różnych producentów przy takich samych rozmiarach ramienia. Warto dopowiedzieć także, iż podane rozmiary ramion szlabanów parkingowych można skracać np. z ramienia 6 m wykonać zestaw z ramieniem 5,5 m.

Przed wyborem rozmiaru należy zbadać jaki przejazd ma nam zamknąć dany szlaban. Pamiętajmy także o tym, że do ramion 5 m i powyżej producenci zalecają stosowanie podpory stałej lub ruchomej (unoszonej razem z ramieniem).
Korzystniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie podpory stałej. Może ona posłużyć nam również jako statyw do zamocowania fotokomórki w sytuacji kiedy będziemy chcieli zabezpieczyć linię przejazdu przed przypadkowym opuszczeniem.
Podpora ruchoma powoduje, że musimy zaplanować inne sprężyny wyważające ramię, takie, które będą uwzględniały dodatkowy ciężar.


Elementy zabezpieczające przejazd pod szlabanem wjazdowym.

Szczególnie w sytuacji kiedy mamy wielu użytkowników szlabanu np. na wjeździe na parking i każdy użytkownik posiada pilot sterujący wówczas należy szlaban zabezpieczyć przed możliwością niechcianego opuszczenia ramienia w momencie kiedy na linii wjazdu będzie znajdował się pojazd lub człowiek. W tym celu należy zastosować fotokomórki zabezpieczające.
Zestaw fotokomórek składa się z nadajnika i odbiornika. Pomiędzy tymi elementami tworzy się linia (niewidzialne światło podczerwone). Jeżeli linia ta zostanie "przecięta" wówczas szlaban nie wykona ruchu zamknięcia rozpoznając w ten sposób, że pod ramieniem znajduje się jakiś element zasłaniający (pojazd, osoby itp.).

Innym sposobem zabezpieczenia przejazdu jest lampa ostrzegawcza, której zadaniem jest sygnalizowanie ruchu ramienia. To rozwiązanie jednak jest mniej popularne w miejscach ogólnie dostępnych co związane jest z obawą przed atakami wandalizmu - lampa jest wykonana z tworzywa i zawsze istnieje możliwość uszkodzenia takiego elementu.


Jak będziemy sterować szlabanem?

Do sterowania szlabanem parkingowym możemy użyć pilotów radiowych, przycisków a także czytników kart magnetycznych i kodów dostępu.

Najwygodniejszą i najpopularniejszą formą sterowania jest pilot. radiowy Szczególnie gdy mamy do czynienia ze szlabanem, który obsługuje wjazd i wyjazd jednocześnie - nie możemy sobie pozwolić na ustawienie kolumny z czytnikiem kodów centralnie na środku jezdni tak, aby kierowca auta mógł go obsłużyć. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zaprogramować pilota dla każdego uprawnionego do wjazdu i wyjazdu.

W sytuacji kiedy szlaban jest obsługiwany każdorazowo przez człowieka np. ochronę to możemy zastosować sterowanie z przycisku. Do przycisku powinna wtedy mieć dostęp tylko osoba obsługująca szlaban, tak, aby to ona mogła decydować o tym kogo wpuszcza na teren zamknięty i kto z tego terenu może wyjechać.

Czytniki kart lub kodów możemy zastosować z powodzeniem wówczas gdy mamy do czynienia z szlabanem, który obsługuje tylko jeden kierunek ruchu, wjazd lub wyjazd. Zmuszeni jesteśmy wtedy zainstalować kolumnę pod czytnik kodów lub kart tak, aby kierowca bez konieczności wychodzenia z samochodu mógł wczytać swój kod. Niestety takie rozwiązanie ma też swoje minusy. Nieuczciwy użytkownik może przekazać innym osobom swój kod i może okazać się, że w rzeczywistości nie ograniczyliśmy ruchu dla osób nieuprawionych.


Czekamy na Państwa pytania. Służymy pomocą przy wyborze odpowiedniej wersji szlabanu parkingowego, przy montażu i serwisowaniu.
 

 
Zobacz również: bramy przemysłowe

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kontakt

 

Szlabany24.PL

tel. 668 368 535
tel. 602 845 459
bezpłatny numer
800 707 999

info@szlabany24.plSzlabany - Sprzedaż

 

Oferujemy sprzedaż
szlabanów.
Atrakcyjne RABATY.

Dostarczymy GRATIS
w każde miejsce
w Polsce.Szlabany Parkingowe
w najlepszych
CENACH

Szlabany - Montaż

 

MONTAŻ SZLABANÓW

oferujemy w:

woj. mazowieckim,
woj. kujawsko-pomorskim,
woj. pomorskim,
woj. warmińsko-mazurskim,
woj. podlaskim,
woj. łódzkim,
w części województwa:
lubelskiego,
wielkopolskiego.


Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl