Szlabany parkingowe FAAC 640 zdają egzamin

Nasza firma zainstalowała wiele szlabanów automatycznych nie tylko w Warszawie, Olsztynie czy Białymstoku. Jednak są takie szlabany, które pamięta się doskonale ... niekoniecznie pamiętając datę montażu. Od momentu, w którym zainstalowaliśmy szlaban parkingowy FAAC 640 w jednej ambasadzie minęło już wiele lat. To kolejny przykład na to, że szlaban ten jest doskonałym produktem, który można śmiało porównać z profesjonalną maszyną hydrauliczną. Jedyna usterka jaka wystąpiła przez wiele lat użytkowania dotyczyła fotokomórki - trzeba jednak dodać, że ten element występują praktycznie w każdym szlabanie czy w napędach do bram. Z reguły firmy mają kilka modeli fotokomórek do wyboru, ale różnice między nimi polegają raczej na elementach zewnętrznych, sposobie montażu itp. Fotokomórka jest montowana na obudowie szlabanu i na podporze stałej lub specjalnym słupku w przypadku kiedy zestaw szlabanu nie jest wyposażony w stałą podporę.

W tym konkretnym przypadku szlaban automatyczny pracuje z ramieniem 7 m więc najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie podpory stałej pod ramie. Szlabany z ramionami większymi niż 4 m powinny być wyposażone w podporę ramienia. Może to być podpora stała, montowana do podłoża lub podpora ruchoma, która podnosi się razem z ramieniem.

Kilka słów o samym szlabanie FAAC 640. Jest to urządzenie hydrauliczne. Pompa napędzana silnikiem elektrycznym napędza w tym przypadku dwa niezależnie siłowniki hydrauliczne. Do napędzania układu przeznaczony jest specjalny olej hydrauliczny HP OIL, który posiada doskonałe właściwości nawet w niskich temperaturach. W ostatnim czasie zmieniała się specyfikacja techniczna tego urządzenia, ale my pamiętamy czasy gdzie w karcie był wpisany zakres temperatur od minus 40 stopni Celsjusza do plus 55 stopni. Prawdopodobnie ze względu na elementy elektroniczne producent zdecydował się do zmiany tych parametrów. Praktyka jednak pokazuje nam, że nawet przy siarczystych mrozach szlaban działał poprawnie i nie sprawiał żadnych problemów.

Jak każda solidna maszyna szlaban sporo waży. Solidna obudowa, siłowniki, pompa - wszystko razem daje nam masę 84 kg. Szlaban posiada zamykaną na klucz obudowę oraz możliwość odblokowania ramienia w przypadku usterki czy braku napięcia sieci 230V. Szlaban może współpracować z różnymi systemami - może również przekazywać swój status (otwarty / zamknięty) do urządzeń i systemów zewnętrznych. Tą cechę można wykorzystać tworząc specjalistyczne systemy telewizji przemysłowej czy systemy kontroli dostępu. Centrala posiada również wbudowany detektor pętli indykcyjnej i jest to detektor 2-kanałowy.

Szlaban automatyczny może być wykorzystany np. do budowania systemów monitoringu IP o specjalnym zastosowaniu np. systemu, którego zadaniem jest rejestrowanie przejazdu samochodu przez wagę, liczenia pojazdów czy ewentualnie weryfikowania ładunków przewożonych na wywrotkach. System tego typu został przez nas opracowany z myślą o ochronie i kontroli żwirowni. System przekazuje zbiorcze informacje na temat wyjeżdżających pojazdów dzięki czemu kierujący obiektem mogą otrzymać jasną i konkretną informację na temat przewożonych ładunków.

Monitoring IP - o tych systemach przeczytasz na innej naszej stronie pod adresem www.detektor.com.pl 

Monitoring IP

Kontakt

 

Szlabany24.PL

tel. 668 368 535
tel. 578 808 508
bezpłatny numer
800 707 999

info@szlabany24.plSzlabany - Sprzedaż

 

Oferujemy sprzedaż
szlabanów.
Atrakcyjne RABATY.

Dostarczymy GRATIS
w każde miejsce
w Polsce.Szlabany Parkingowe
w najlepszych
CENACH

Szlabany - Montaż

 

MONTAŻ SZLABANÓW

oferujemy w:

woj. mazowieckim,
woj. kujawsko-pomorskim,
woj. pomorskim,
woj. warmińsko-mazurskim,
woj. podlaskim,
woj. łódzkim,
w części województwa:
lubelskiego,
wielkopolskiego.


Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl